Soutěžte o kvalitní značkové nůžky KAI, odměníme 3 z vás ... KLIK

Popis úpletu

Druhy úpletů

Existuje obrovské množství druhů úpletů. Pojďme si objasnit alespoň pár pojmů.

Základní rozdělení je dle způsobu pletení na jednolícní a oboulícní. O jaký druh se jedná zjistíte jednoduše pohledem na jeho lícní a rubovou stranu. Jednolícní má odlišnou lícní a rubovou stranu. Lícní má nit pletenou do tzv. "véček" a rubová vypadá jako vlnky. Jednolícní úplet je také nazýván trikot nebo jersey. Oboulícní úplet má lícní i rubovou stranu totožnou, tzv. "véčka". Typickým představitelem oboulícní pleteniny je náplet.

Dále můžeme úplety rozdělit na:

  • jednobarevné úplety - z lícní i rubové strany mají stejnou barvu
  • potištěné úplety - z lícní strany vzor, z rubové strany je barva různá, záleží na způsobu tisku lícní strany. Jedná-li se o digitální potisk nebo sublimaci, z rubu jsou úplety většinou bílé. Jedná-li se o sítotisk, má rub stejnou barvu jako podklad lícní strany.

Další obsáhlou kategorií jsou sportovní úplety. Jak už název sám napovídá, jedná se o úplety určené pro sportovní aktivity. Jejich složení je většinou z umělého vlákna různé síly (polyester, micropolyester, polyamid) a příměsi elastického vlákna (elastan, spandex, lycra). Dále se liší způsobem pletení a různými podíly druhů vláken.

Mezi funkční úplety z přírodního vlákna patří například Merino ovčí vlna, o které si můžete více přečíst zde.

U nás najdete velké množství funkčních úpletů - např. Push up, Funkční úplet, Funkční úplet Ag, Fitness silver, Push up anticellulitide,...

Většinu designů k tisku na funkční materiály si navrhujeme a tiskneme sami. Rádi bychom upozornili i na Panely na legíny, ze kterých ušijete originální motivační legíny s českými texty pro sport nebo pro volný čas.

Díky funkci Colour match můžete k jednobarevným úpletům zakoupit stejný odstín nápletu, nitě, teplákoviny, zipu a mnoho dalšího.

Více se dočtete ZDE.

Na Vašem soukromí nám záleží

Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

Povolit všePodrobné nastavení

Získejte slevu 50 Kč na první nákup nad 500 Kč. Zadejte Vaši emailovou adresu a kód Vám přijde do schránky.

Další výhody, které registrací získáte
  • dostanete automatickou slevu 2%
  • možnost si sama vybrat hodnotný dárek k nákupu
  • zapojíte se do věrnostního bodového systému
  • prodlouženou lhůtu na vrácení zboží na 30 dní
  • získáte pohodlný přehled všech objednávek a dokladů
  • týdně budete dostávat newsletter s novinkami, akcemi, radami a inspirací